zamknij         x
Serwis www.polskamasens.pl używa plików cookies zgodnie z opisaną polityką prywatności. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na użycie plików cookies.
sobota, 6 lipca 2013

Edelman w Krakowie

Wieczór „Marek Edelman. Kolory życia” w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej 2 lipca w Krakowie to nabita sala w Muzeum Manggha, fascynujący śpiew Magdy Brudzińskiej grającej z kapelą QKT, frapująca interpretacja tekst w wykonaniu Tomka Schimscheinera i przede wszystkim – ciekawe spotkanie Kazi Szczuki z autorami biografii „Marek Edelman. Życie. Do końca”.
Krzysztof Burnetko, Witold Bereś i Kazia Szczuka

fot. Piotr Uss Wąsowicz

Krzysztof Burnetko, Witold Bereś i Kazia Szczuka

 

Więcej można przeczytać w relacji onet.pl:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/festiwal-kultury-zydowskiej-w-krakowie-dyskusja-o-,1,5554789,region-wiadomosc.html
Tymczasem pojawiły się już kolejne recenzje z tejże książki.
*
Aneta Leczykiewicz: „Marek Edelman… to dzieło, które jest w pełni autentyczne. Jego bohaterem jest człowiek, który ponad wszystko cenił życie. Nie tyle swoje, co przede wszystkim innych. Nie wynikało to tylko z faktu, że był znakomitym lekarzem, już bowiem w czasach getta jego głównym celem było „osłonić gasnący płomień na świeczce, aby zdążyć przed panem Bogiem”… Jak sam mówił: „Żeby żyć, nie można widzieć przed sobą śmierci.”
http://wkreguksiazek.blogspot.com/2013/06/marek-edelman-zycie-do-konca-witold.html
Aleksandra Buchaniec-Bartczak: „Niech was nie zraża objętość książki, przy lekturze której omdlewają ręce, bo czyta się wspaniale, a o bólu nadgarstków szybko zapomina. Niech was nie zraża okładka, a na niej sroga mina bohatera. Ten pan tak miał i nigdy nie był łatwym rozmówcą”.
http://fzp.net.pl/ksiazki/marek-edelman-zycie-do-konca-0
Arkadiusz Marcinkan: „W sumie nie wiem jak zacząć tę recenzję, bo jestem wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem. Mogę tylko na samym wstępie napisać, że wystawiłem ocenę 10/10. Czuje, że to sprawiedliwa nota. I to chyba nie nota dla samej książki a dla człowieka, którego opisuje. Człowieka, którego tak naprawdę do tej pory prawie nie znałem”.
http://playitoncemoresam.blogspot.com/2013/06/ksiazka-marek-edelman-zyciedo-konca.html?showComment=1371923618628
Elżbieta Zdanowska: „Tak, ta biografia daje do myślenia. Człowiek zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i człowieczeństwem w ogóle. Świetny jest także ten rozdział, gdzie autorzy opowiadają o kulisach powstawania pierwszego wydania biografii i o tym, co było później. O spotkaniach z czytelnikami, osobistych relacjach z Markiem Edelmanem. Ta część jest chwilami naprawdę wzruszająca.”
http://jutrofutro.blogspot.com/2013/06/marek-edelman-zycie-do-konca.html
redakcja
Wydawca:
Fundacja Świat Ma Sens
Współpracujemy:
Kulturatka   Kultura - Telewizja Polska SA   Towarzysto Kulturalne Fuga   Śląsk Cieszyński ma sens   Virtual Shtetl   Instytut obywatelski   Radio Roxy   Wielka Litera   Kino Świat
Patronujemy:
Międzynarodowy Festiwal Kryminału   Facciano Jogging   Polska Zadaje Szyku!
Created by Agencja Reklamowa Yoho